
- Dette arrangement har allerede funnet sted.
Bedrifter i NCE Maritime CleanTech har hatt stor suksess med å hente innovasjonsmidler fra EUs forsknings- og innovasjonsprogram, Horisont 2020. Til sammen har det blitt bevilget over 500 millioner kroner de siste to årene til klyngedeltakerne.
I kommende havlunsjen presenterer Mairitme CleanTech flere pågående europeiske pionerprosjekt som utvikler grønne maritime løsninger. Felles er deres sterke involvering av norske industripartnere. I tillegg får du siste nytt om de nye programmene for EU-prosjekt, inkludert Horisont Europa, Green Deal og Innovation fund.
Seminaret blir åpnet av næringsminister Iselin Nybø.
Agenda:
- Norge som grønt fyrtårn i EUs satsing på grønn maritim innovasjon – Iselin Nybø, næringsminister
- Grønn maritim innovasjon med EU-støtte – Marie Launes, head of communications EU projects TrAM, ShipFC, FLAGSHIPS
- Hvordan klarte et lite selskap fra Florø å få 45 millioner fra EU – Leif Stavøstrand, CEO, Evoy
- EU-prosjekt – hvordan startet arbeidet? – Marte Jensen, EU advisor, NCE Maritime CleanTech
Påmelding, klikk her . Når du registrerer deg, vil du få tilsendt en lenke hvor du kan følge webinaret.
Merk: Denne havlunsjen er tilpasset lunsjtiden på konferansen The Ocean Digital same dag.
HAVlunsj er en serie med lunsjmøte i samarbeid og regi av VIS, Maritime Bergen, GCE Ocean Technology, NCE Seafood og NCE Maritime CleanTech.