TTS Group ASA sitt joint venture- selskap TTS-SCM Marine and Offshore Machinery med lokasjon i Kina har nylig inngått en viktig og stor kontrakt med det kinesiske verftet Shanghai Shipyard på levering av marine utstyrspakker til seks nye flerbruks tungløft-fartøy.
Det ferske joint venture-selskapet til TTS skal levere utstyr for en prislapp på 270 millioner kroner til seks Cosco-skip.
Verdi på 270 mill.
I følge finansdirektør Henrik Solberg-Johansen i TTS Group er dette en stor kontrakt inn i det nyopprettede felleseide selskapet med SCM i Kina.
– Det var veldig gledelig at vi får levert en total pakke med utstyr fra hele vårt sortiment sier Solberg- Johansen i pressemelding.
Mye falt på plass på kort tid
– Dette er den første kontrakten vi sikrer for dette fellesselskapet.
Det er nemlig ikke veldig lenge siden det det nye selskapet formelt ble stiftet, da dette skjedde i begynnelsen av 2014.
De endelige lisensene fra kinesiske myndighetene kom for et par uker siden. Finansdirektøren forteller at de har jobbet parallelt med den nye kontrakten, men har ikke kunne signere før nå.
I pose og sekk
Fartøyene er bestilt av China Ocean Shipping Group Company (Cosco) og første skipet skal leveres i mai 2016.
Bestillingen er et pakkesalg. Der tungløftskranene kommer fra det nye selskapet og luker og vinsjer leveres fra det eksisterende fellesskapet TTS har i Kina, TTS Hua Hai.
Hele pressemeldingen kan du lese her på TTS sine hjemmesider.
Skrevet av Henriette Munthe-Kaas