Ny kontrakt for Rolls-Royce

Ny kontrakt for Rolls-Royce

Ny kontrakt for Rolls-Royce 150 150 Maritime Bergen

Rolls-Royce står for designet når fiskeriselskapet Ramoen skal bygge ny tråler.

Skipet skal bygges i Spania, men store deler av utstyret er fra Norge.

Den 75 meter lange tråleren blir bygget og utrustet for tradisjonelt fiske etter hvitfisk og reker. Rolls-Royce skal levere design samt hovedutstyr til skipet inkludert mange av de nyeste produktene deres, som for eksempel HSG (Hybrid Shaft Generator) og Bergen dieselmotor B33:45.

Skipet har en lastekapasitet på 1200 kubikkmeter, og en frysekapasitet på 90 tonn i døgnet.

Representerer nytt nivå

Den nye tråleren representerer et nytt nivå når det gjelder fleksibilitet og effektivitet. Miljø, driftsøkonomi, sikkerhet og komfort viktige designparametere.

Kontraktsverdien for Rolls-Royce er 65 millioner kroner, og de forteller til maritime.com at de er svært fornøyd med kontrakten. De har levert design for Ramoen tidligere, og setter pris på det gode samarbeidet.

Skipet skal leveres 1. juni 2016.

 

ramoen

Den nye tråleren til Ramoen, som designes av Rolls-Royce. Illustrasjon: Rolls-Royce

 

Kilde: www.maritime.com

0

MEDLEMSBEDRIFTER

0

ARBEIDSOMRÅDER

0

BÆREKRAFTSMÅL

Hovedsamarbeidspartnere

Personvernerklæring for Maritime Bergen

Personvernerklæringen skal sikre at virksomheter som er medlem i Maritime Bergen er informert om hvilke opplysninger som blir samlet inn og lagret om medlemmene. Personvernerklæringen inneholder opplysninger om hvordan vi benytter personopplysninger, hvordan vi bruker opplysningene, hvem som er ansvarlig og hvordan vi sikrer medlemmenes rettigheter ihht. oppdatering av regler i personlovgivning av 25. mai 2018.

Les mer

Click to enable/disable Google Analytics tracking code.
Click to enable/disable Google Fonts.
Click to enable/disable Google Maps.
Click to enable/disable video embeds.
Dette nettstedet bruker informasjonskapsler. Ved å fortsette på nettstedet, godtar du bruken av informasjonskapsler